Futboll

Pesë lojtarë nga superliga zvicerane për Kosovën

Për dy ndeshjet miqësore të Kosovës kundër Madagaskarit dhe Burkina Fasos, seleksioniuesi zviceran Bernard Challendes (66) ftoi pesë akterë të ri nga super liga zvicerane, shkruan blick.ch. Krahas Alban Pnishi (GC), Benjamin Kololli (Lausanne), Hekuran Kryeziu dhe Idriz Voca (të dy Luzern) tashmë edhe Gjelbrim Taipi është pjesë e Kosovës. Më parë ishte aktiv në Shqipëri U21.

Deri tani Kosova ka luajtur 12 ndeshje, prej të cilëve ka 9 humbje, 2 fitore dhe një barazim.