X

Na ndiqni:

 Lajme

Pezullohen fluturimet në aeroportin e Stambollit, shkaku i reshjeve të borës

Fluturimet u pezulluan për të dytën ditë në aeroportin e Stambollit dhe automjetet private u ndaluan nga rrugët e qytetit të martën, pasi reshjet e dendura të borës penguan trafikun dhe lanë njerëz të bllokuar në qytetin më të madh të Turqisë dhe në gjithë vendin.

Reshjet e borës filluan në fund të javës së kaluar dhe u rritën ditët e fundit në qytetin me 16 milionë banorë. Pamjet nga aeroporti, ndër më i madhi në botë, treguan pista të mbuluara me pëlhurë të trashë bore derisa aeroplanët dhe automjetet mezi duken.

 

 


Reklamë
Reklamë
X

Abonohu në revistën tonë