Muzikë

Pianisti e dirigjenti shqiptar performon në Pragë

Desar Sulejmani, pianisti dhe dirigjenti i mirënjohur shqiptar, me banim në Gjermani, do të performojë në 27 korrik në Pragë.

Kështu ka njoftuar Agjencia Kombëtare e Diasporës.

Sipas tyre Sulejmani do performoj nën shoqërinë e orkestrave të mirënjohura ndërkombëtare, North Czech Philharmony Teplice dhe North Czech Philharmonic.