Lajme

Premiera e filmit “Adnan Kafazi” nis xhiron në disa kantone të Zvicrës

Filmi shqiptar po vazhdon xhiron e premierës në shumë kinema të Zvicrës

Filmi “Adnan Kafazi” me regji të Genc Berishës do të sjell premierë në kinematë e Zvicrës, shkruan albinfo.ch.

Filmi shqiptar do të shfaqet më datë 16 mars në Cyrih, me 17 mars në Bazel dhe me 18 mars në Lucern, Wil SG.

Nuk ka asnjë përshkrim të disponueshëm

Biletat mund t’i rezervoni në linkun më poshtë: eventfrog.ch

Vlen të theksohet se filmi shpërfaq mbizotërimin e krimit në kryeqytet, korrupsion e përplasjen e bandave të krimit për kontrollin e territorit.

Filmi trajton edhe krimin ndërkombëtar të trafikimin e grave dhe vajzave. Filmi “Adnan Kafazi” fokusohet në kthimin e Vuçës (Armend Baloku), Bullit (Besart Sllamniku) dhe Zakit (Muhamed Arifi), tre gangsterëve, nga Meksika në Prishtinë pasi mashtrohen qëllimisht nga një gangster tjetër, si familjarë të tyre ishin rrëmbyer nga Adnan Kafazi (Armond Morina), një kriminel që tani kontrollonte gjithë vendi. Pa para e pa informata për kriminelin që trafikonte gra dhe vajza, tre gangsterët nisin aksionin për shpartallimin e Andan Kafazit.

Të rryer në punët e krimit e falë aftësive për të krijuar ‘aleanca’, tre gangsterët arrijnë ta mposhtin Adnan Kafazin. Ky i fundit vritet nga gratë që i mbante të burgosura në një bodrum me qëllim për t’ i trafikuar. Për dallim nga dy pjesët (filmat) e para të trilogjisë (Zonjusha dhe Diamanti), që i takojnë zhanrit të komedisë dhe krimin, “Adnana Kafazi” është një film që ngërthen në vete zhanrin aksion, dramë, krimin e komedinë. Aktorët flasim me një gjuhë të mbushur me sharje e fjalë të pista.