Kosova

Pamje të reja të aksionin të policisë në veri

Më shumë se 25 mjete të blinduara dhe rreth 100 pjesëtarë të njësisë speciale të policisë së Kosovës ia mësynë pjesës veriore të vendit për të arrestuar disa persona të dyshuar në përfshirjen e vrasjes së Oliver Ivanoviqit.

Sipas njoftimit të policisë, është arrestuar një pjesëtar i policisë që dyshohet se ka lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviqit, si dhe në banesën e një të dyshuari tjetër kanë gjetur armë, përcjell albinfo.ch.

E një video amatore që e ka publikuar mediumi serb në Kosovë, Kosovoonline, shfaq njësitë speciale Rosu në veri gjatë operacionit.

Kujtojmë se gjatë aksionit policor janë arrestuar dy persona, ku njëri prej tyre është djali i zyrtarit policor, Zeljko Bojiq, Vasili, i cili u prangos në banesën e tij.