Lajme

Publikohen pamjet e përmbytjeve në aeroportin e Frankfurtit

Ujërat e rrëmbyeshëm në Gjermani kanë përmbytur aeroportin e Frankfurtit, ndërsa janë anuluar dhjetëra fluturime brenda dhe jashtë vendit. Gjithsej 90 fluturime janë anuluar, ndërsa 34 avionë nuk kanë arritur të ngrihen para mesnatës. Pasagjerët që nuk mund të fluturonin e kanë kaluar natën në aeroport dhe disa të tjerë në hotel.

Në pamjet e publikuara shihet uji që vërshon në ambientet e brendshme të aeroportit.

Në Gelsenkirchen, një qytet në Ruhr në Gjermaninë perëndimore, uji arriti në një metër në disa rrugë. Ekipet e shpëtimit vazhduan sot në mëngjes operacionet për të ndihmuar të prekurit nga moti i keq.

VIDEO:

https://youtu.be/u7XoeEYTQno