Futboll

Rama: Faleminderit, djemve kuqezinj

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka reaguar përmes një postimi në Facebook pas barazimit të kuqezinjve në Çeki.

“Kjo Kombëtare nuk bën vetëm pikë, po luan futboll si e barabartë në çdo drejtim, jep shpirtin në fushë dhe frymëzon. Faleminderit, djemve kuqezinj! Faleminderit kampionëve që e drejtojnë këtë skuadër kaq dinjitoze, trajnerit Sylvinho dhe ndihmësve të tij. Faleminderit edhe publikut kuqezi që sonte ishte lojtari ynë i 12-të”, shkruan Rama.

 

.