Futboll

Rashica i pandalshëm, shënon golin e dytë

Milot Rashica ka arritur të realizojë golin e dytë në Bundesligën gjermane, me rezultatin 2-3 ndaj Wolfsburgut, duke i siguruar fitore Werder Bremen-it, shkruan albinfo.ch.

Në minutën e 81 të takimit Rashica shënoj golin e dytë në favor të Werderit, atje ku sulmuesi shqiptar nuk ka gabuar për ta dërguar topin në rrjetë.

Ndërsa golin e pare e festoi me shqiponjë, dedikim për t’ia lënë vendin e festës Shqipërisë dhe momenteve dramatike që po kalon Shqipëria nga tërmetet. /Albinfo.ch