Futboll

Rashica, në 11-shen startuese në ndeshjen Freiburg – Werder Bremen

Ylli kosovar, Milot Rashinca, në formacionin standard

Bundesliga gjermane vazhdon sot me ndeshjet e javës së 27-të, pas rikthimit javën e kaluar pas një pezullimi më shumë se dy muaj për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Një ndër ndeshjet interesante, të cilat do të zhvillohen sot, është edhe ajo ndërmjet Freiburg dhe Werder Bremenit.

Tashmë të dy skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare, ndërsa te Bremeni në 11-shen startuese gjendet edhe ylli kosovar, Milot Rashica.

Ja formacionet zyrtare: