Futboll

Rikthehet Lichtsteiner, Xhaka humb shiritin e kapitenit

Stephan Lichtsteiner është ftuar nga Vladimir Petkoviq për dy ndeshjet kualifikuese ndaj Gjeorgjisë dhe Danimarkës.

Kjo do të thotë se Granit Xhaka nuk do të jetë kapiten, shkruan ‘Blick’.

Edhe trajneri i Zvicrës ka konfirmuar këtë duke shtuar se “Lichtsteiner ka qenë gjithmonë kapiteni ynë”, përcjell albinfo.ch.

Petkoviq shtoi se edhe më parë nuk i ka mbyllur derën Stephan Lichtsteiner dhe kjo ka vlejtur edhe për të tjerët, duke menduar edhe për Valon Behramin.

Xhaka është zëvendëskapiten, derisa pas tij është Xherdan Shaqiri.