Lajme

Rrufeja godet aeroplanin që po udhëtonte nga Cyrihu në Shkup

Momente tronditjeje në fluturimin Edelweiss WK438 nga Cyrihu për në Shkup.

Avioni u godit nga rrufeja mbi Tirolin e Jugut, përcjell albinfo.ch.

Piloti më pas vendosi të kthehej në Cyrih, ku mundi të ulet pa asnjë problem, raporton flightradar24.

Në bord ishte ekipi kombëtar i volejbollit të Maqedonisë së Veriut, të cilët kishin luajtur një ndeshje në Belgjikë.

“Situatë vërtet e pabesueshme, ndërsa ne po fluturonim, avioni u godit nga rrufeja dhe piloti vendosi të kthehej në Cyrih”. Nuk ishte e këndshme kur dëgjuam se çfarë ndodhi, pamë një dritë të fortë në afërsi”, thotë kapiteni Nikolla Gjorgiev për Ekipa.

https://www.flightradar24.com/42.66,21.17/6