AUTOTECH

Sa kushton iPhone i ri?

Cilat do të jenë risitë e iPhone-t të ri që po pritet me interesim të madh

iPhone i ri mund të quhet iPhone SE2 ose iPhone 9 dhe kushton rreth 400 dollarë.

Dimensionet, duhet të jenë të ngjashme me ato të iPhone me formatet 8×4.7 inç.

Vetëm trashësia do të ishte pak më e madhe se modeli i tre viteve më parë, duke shkuar nga 7,3 në 7,9 milimetra, transmeton TCH.

Estetikisht, smartfonët do të kenë një kamera të vetme, një bateri të madhe dhe një procesor të fuqishëm, A13 Bionic, që pajis telefonat inteligjentë të rinj Apple, përcjell albinfo.ch.