Lajme

Sami Imeri nga Zvicra synon rekordin botëror në çiklizëm

Shqiptari nga Kumanova do t'i bashkohet garës në Zvicër, e cila do të zgjasë 1 muaj

Shqiptari Sami Imeri nga Zvicra po synon rekordin botëror Guiness, rekord në çiklizëm, përcjell albinfo.ch.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Imeri me prejardhje nga Kumanova ka deklaruar se ky event do të mbahet në Zvicër dhe do të zgjasë 1 muaj.

Postimi i plotë:

 

Përshëndetje, të gjithve,

Siç ju kam paraljmëruar në postimin e mëposhtëm në lidhje me GUINESS RECORD të çiklizmit, tani dua t’ ju lajmroj që nisja bëhet nesër në ora 11. Siç ja u kam shpjeguar në postimin tjetër, eventi zgjat 1 muaj nga nesër deri më 2 korrik dhe çdo dit duhet t’i bëj rreth 400 km apo gjithsej 12’000 km. Eventi i këtij rekordi  botëror bëhet në Zvicër.

Poshtë postimit e keni në foto biçikletën me të cilën rrugëtova nga Zvicra për në Kosovë, por ka disa ndryshime vetëm tek rrotat.

Me shpresë që do t’ia arris qëllimit.

Të fala, Samiu.