Futboll

Seferi me dedikim për heroin Adem Jashari

Lojtari i kombëtares shqiptare Taulant Seferi i cili shkëlqeu në ndeshjen me Çekinë duke shënuar dy gola sot ka bërë një dedikim të veçantë për heroin Adem Jashari.

“Ne që po japim zemrën në fushë duke i bërë krenar gjithandej shqiptarët, por HEROI I LIRISË që dha gjithqka që kishte duke sakrifikuar edhe familjen e tij është kënaqësi kur degjon emrin e tij që thirret pa ndërprerë në Stadium të jep shpirt, motiv që të japim maksimumin aty. Dhe me fitore ta ngrisim emrin e tij lart duke bërë krenar pasardhesit e tij. Rrespekt per Familjen JASHARI”, shkroi Seferi.