Futboll

Shaqiri, i dëshpëruar nga eliminimi i ekipit

Xherdan Shaiqiri ishte i pafat kundër Wolvesit, pasi qëlloi shtyllën në minutën e 69-të dhe nuk arriti ta shpëtojë Liverpoolin nga eliminimi në Kupën e Anglisë. Pas ndeshjes, Shaiqiri foli për mënjanimin dhe shtyllën që e qëlloi nga gjuajtja e lire, përcjell albinfo.ch

“Gjuajtja e lirë ishte e pafat për mua. E pashë topin se po hynte brenda, por kjo më pas nuk ndodhi. Kishim lojtarë të rinj që nuk kishin luajtur për një kohë të gjatë. Ne dëshironim ta fitonim këtë lojë dhe të shkonim në rundin tjetër, por Kupa e Anglisë është kështu, ju e humbni ndeshjen dhe shkoni në shtëpi”, deklaroi Shaqiri.