Futboll

Shaqiri: Jam gati!

90 minuta të mrekullueshëm kundër Everton, u shpërblyen me gol – Shaqa shënoi në fitoren 5-2 të Redsave

Xherdan Shaqiri ndjehet 100 për qind i gatshëm dhe gati për ta ndihmuar Liverpoolin me pjesën më të vështirë të sezonit.

Ai nuk ka qenë i disponueshëm për një kohë për shkak të problemeve me kyçin e këmbës, por shqiptari u rikthye në fillim të dhjetorit, duke startuar për herë të parë në një ndeshje në sezonin 2019/20.

90 minuta të mrekullueshëm kundër Everton, u shpërblyen me gol – Shaqa shënoi në fitoren 5-2 të Redsave.