Futboll

Shaqiri mund të bëhet “kundërshtar” i Muriqit

Ky sezon mund të jetë i fundit për Xherdan Shaqirin.

Skuadra turke Galatasaray po këmbëngul për huazimin e futbollistit.

Kampioni turk po ashtu po kërkon edhe të drejtën për blerje të plotë, raporton fotomaç.tr në versionin në gjuhën angleze.

Ai mund të luajë përballë lojtarit tjetër nga Kosova, Vedat Muriqi, që luan për Fenerbahçe.

Por, krerët e Liverpoolit po shpresojnë të shesin Shaqirin dhe kërkojnë 30 milionë euro.

Mesfushori kosovar ka pasur probleme të shumta me lëndime këtë stinor.