Futboll

Shaqiri nuk është i lumtur

Ylli shqiptar ka pranuar se nuk po kalon në një periudhë të mirë

Xherdan Shaqiri nuk po kalon momente të mira në karrierën e tij. Ai refuzoi të luajë për Zvicrën në shtator, duke u përqendruar te Liverpooli, por as në skuadrën angleze nuk po ka shumë minuta.

Shaqiri u aktivizua në fund ndaj Newcastle United dhe Liverpoolit, përcjell albinfo.ch.

“Nuk është e lehtë për mua, natyrisht se jam i mërzitur”, tha Shaqiri për “Teleclub”, gjatë një bisede me Mladen Petriq.

Sidoqoftë, Shaqiri shtoi se do të punojë për t’u rikthyer në fushë nga fillimi dhe nuk mund t’i kërkojë trajnerit që të luajë në çdo ndeshje.

“Ne kemi një trajner të madh dhe një klub të madh. Është një njësi familjare. Shpresoj se mund ta fitojmë Premierligën pas 30 vjetëve”, u shpreh ndër të tjera Shaqiri.