Futboll

Shaqiri prezanton fanellat e reja të Liverpoolit

Ylli shqiptar ka prezantuar fanellat e reja të skuadrës së Liverpoolit

Liverpooli edicionin e kaluar u shpall kampion i Evropës, derisa nënkampion i Anglisë, duke mbetur vetëm një pikë prapa Manchester Cityt.

Adhuruesit e futbollit janë shumë kurreshtarë që të shohin se si do të paraqitet kjo skuadër në këtë sezon.

Edhe fanellat janë shumë të rëndësishme, derisa për të prezantuar fanellat e reja është zgjedhur ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri, shkruan albinfo.ch.

Ai e ka zbuluar këtë, duke treguar në rrjetet sociale, së bashku me Georginio Wijnaldumin dhe Fabinhon.

Kjo do të jetë fanella e tretë për skuadrën e “Kuqe”, që synon paraqitje sa më të mira edhe në edicionin e ri.