Lajme

Shaqiri prezanton këpucët e reja, me tre flamuj në to

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri është parë mjaftë shpesh që në këpucët e tij e mban flamurin e Kosovës dhe atë të Zvicrës.

Kurse në këpucët e tij të reja, shihet që janë tre flamuj, ai i Kosovës, Zvicrës por edhe flamuri kombëtar, shkruan indeksonline, përcjell albinfo.ch

 

 

Po ashtu futbollisti i Liverpoolit më parë ka treguar se flamujt i vendos për të mos e harruar se nga vjen dhe po ashtu për të treguar që është falenderues ndaj këtyre shteteve.

Aktualisht, Shaqiri është i lënduar mirëpo pritet që të rikthehet së shpejti te skuadra e Liverpoolit.