Lajme

SHBA, Enea Lapa shpallet kampion absolut në BJJ

Enea Lapa është shqiptari i parë që u shpall kampion në BJJ.

Tashmë sportist i dëshmuar i shumë fitoreve dhe medaljeve radhazi, Enea Lapa, na bëri sërish krenar duke u shpallur kampion absolut në BJJ, shkruan albinfo.ch.

Ky ishte kampionati botëror, njëherësh edhe si eventi kryesor i këtij viti. Enea e mbylli me shumë sukses, duke rrëmbyer medaljen e artë.

“Nuk ka fjalë për të përshkruar lumturinë time të ngjarjeve të sotme, fitimin dhe daljen e kampionit të parë të botës shqiptare në BJJ dhe promovimin me rripin vjollcë në podium nga profesori im @jorgesantiagojj. Kjo ishte ëndrra ime për një kohë të gjatë dhe isha me fat duke qenë rreth njerëzve që besuan në mua, është shprehur Lapa.

Duhet theksaur se ky kampionat ishte i fundit për këtë vit, ndërkohë që vitin e ardhshëm Enea shprehet se pas një pushimi të nevojshëm, do të kthehet edhe më furishëm. /Albinfo.ch

Imazhi mund të përmbajë: Enea Lapa, mjekër

Imazhi mund të përmbajë: 2 njerëz, duke përfshirëEnea Lapa, people dancing, njerëz që qëndrojnë, people playing sports, njerëz në skenë dhe mjekër

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI