• Shqip

 AT Balkani

Shqipëri, së shpejti hekurudha e re Tiranë-Rinas-Durrës

Kryeministri Edi Rama, përmes një videoje të postuar në Facebook mëngjesin e sotëm, ka treguar se së shpejti do të nisë ndërtimi i hekurudhës Tiranë-Rinas-Durrës, transmeton albinfo.ch.

Ai ka publikuar pamjet që pritet të marrë kjo linjë hekurudhore.

“Mirëmëngjes dhe me hekurudhën e re Tiranë-Rinas-Durrës, që më në fund do të nisë nga ndërtimi pas finalizimit të një pune disavjeçare me Bankën Europiane për Rindërtim e Zhvillim, ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar kryeministri krahas videos.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI

Reklamë
Reklamë
X

Abonohu në revistën tonë