Shqipëria

Shqipëri: Tre të vdekur dhe 2,383 raste të reja me Covid-19

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 71634 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë me koronavirus 2383 qytetarë.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 3 persona të prekur me Covid-19, 1754 janë shëruar.

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 134 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI