Të tjera

Shtyhet gara botërore e MotoGP, shkak koronavirusi

Gara e dytë e stinorit në MotoGP, e paraparë të mbahej në Tajlandë këtë muaj, nuk do të mbahet.

Siç raporton BBC, gara është shtyrë për një kohë të pacaktuar, për shkak të koronavirusit – epidemisë, e cila shpërtheu në fund të vitit që lamë pas.

“Gara e Moto GP duhet të anulohet dhe shtyhet për një ditë tjetër apo një muaj tjetër, varësisht nga situata”, ka thënë zëvendëskryeministri i Tajlandës, Anutin Charnvirakul.