Koronavirusi: çast pas çasti

Situata me koronavirus në Zvicër, rënie e të infektuarve dhe viktimave

Edhe pse masat mbeten në fuqi, në Zvicër ka rënie të numrit të të infektuarve dhe viktimave

Sipas Worldometers.info, gjatë ditës së sotme, më 7 prill, janë paraqitur 595 raste të reja, derisa numri i përgjithshëm ka shkuar në 22 253, shkruan albinfo.ch.

56 persona se kanë humbur jetën sot për shkak të koronavirusit, duke ngritur numrin e përgjithshëm në 821.

8704 persona janë shëruar deri më tani, apo rreth 10 herë më shumë se persona që kanë vdekur.

Në spital në gjendje jo të mirë ndodhen 391.

https://www.worldometers.info/coronavirus/