Lajme

Sopranoja shqiptare, Ermonela Jaho, renditet e para në Gramaphone

Është bërë e ditur se sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho, renditet e para në listën zyrtare të Muzikës Klasike të Gramaphone, me albumin e saj “Anima Rara”, shkruan albinfo.ch.

Lista bazohet në shitjet e CD-ve dhe formateve të tjerë gjatë një periudhe shtatëditore, shkruan albinfo.ch.

Ajo është shprehur shumë e lumtur që është renditur në numrin 1 në Listën Zyrtare të Muzikes Klasike të Gramaphone, shkruan tutje albinfo.ch.