Lajme

Sopranoja shqiptare, më 10 tetor, performancë në Operën Kombëtare Greke

Sopranoja e njohur shqiptare, Ermonela Jaho, më 10 tetor performancë në Operën Kombëtare Greke. Artistja, e cila jeton në SHBA, do të performojë në rolin e Cio-Cio-San në operan “Madama Butterfly” të Giacomo Puccini-t, shkruan albinfo.ch.

”Sopranoja më e famshme në botë”, sipas Ekonomistit, ‘Madama Butterfly Butterfly London ka parë në shumë vjet’,’ sipas Independent, “paraqitja triumfuese në Madama Butterfly”, sipas Guardian.

Ermonela Jaho unike, një nga sopranot më të rëndësishme në planet, tashmë ndodhet në Athinë për provat e Madama Butterfly të Operas Kombëtare, e cila do të premierë më 10 tetor në Sallën Stavros Niarchos të GNO në SNFCC.

Sot, ΒΗΜagazino publikoi me Tovimagr të së dielës, priti Ermonelën Yaho në kopertinën e saj me rastin e intervistës së parë me një medium grek, Kosmas Vidos.

Para-shitjes për Madama Butterfly, por edhe për të gjitha prodhimet e tjera tetor-dhjetor të GNO-së fillon nesër në orën 09.00 nga fondet GNO (2130885700), TicketServices.gr, Public dhe Nationalopera.

/Albinfo.ch