Lajme

Stuhitë rrufe brenda natës thyejnë rekordet austriake

Vjena pati natën e saj më aktive të rrufesë që nga gushti 2021,

Ndërsa moti i verës përfundon, njerëzit përreth Austrisë mund të kenë pasur një natë të vështirë gjumi të së mërkurës mbrëma dhe të enjten në mëngjes. Vjena pati natën e saj më aktive të rrufesë që nga gushti 2021, përcjell albinfo.at.

 

Ndërkohë, Langenlois në Austrinë e Poshtme përjetoi reshje rekord shiu, ndërsa brigadat e zjarrfikësve në Austrinë e Poshtme u dërguan në 75 thirrje të veçanta. Ekipet e zjarrfikësve punuan për të pompuar ujin për të parandaluar përmbytjet, pasi përrenjtë dolën nga brigjet e tyre dhe për të hequr pemët e rrëzuara nga rrugët.