Futboll

Sulmuesi “kuqezi” Broja shënon golin parë me Chelsean

Pas rikthimit në sezon në ekipin Chelsea në ndeshjen ndaj Fulham-City, sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja rikthehet titullar pas rreth një viti, pas dëmtimit që mori në dhjetor të 2022-shit.

Në minutën e ’20 të lojës, Broja kalon mbrojtjen e Fulham dhe shënon golin e parë të sezonit me Chelsean.

VIDEO:

https://www.supersport.al/video-super-broja-sulmuesi-kuqezi-gjen-golin-pare-me-chelsean-pas-rikthimit/?fbclid=IwAR2jBOM-Z_rS5rI-va5mHGQvHdvyc7KHEwHrj85PvWE2Q0ETmpF-XnUxNds