Sport

Super Eros Grezda, shënon dy gola në Skoci

Grezda ishte i jashtëzakonshëm në këtë përballje, duke shënuar dy gola dhe duke dhënë edhe një asistim

Futbollisti kuqezi, Eros Grezda, ka pritur momentin e tij dhe nuk ka dëshpëruar. Ai ishte titullar për Rangers në fitoren e thellë përballë Motherwell me rezultat 7:1.

Grezda ishte i jashtëzakonshëm në këtë përballje, duke shënuar dy gola dhe duke dhënë edhe një asistim, shkruan albinfo.ch.

Ai dha pasimin për golin e 4:1 të realizuar nga Middleton, teksa më parë kishin realizuar Arfield dhe Tavernier.

Pas lojës së bukur, erdhi edhe goli i parë në Skoci. Ai erdhi me depërtim në zonë duke shmangur dy mbrojtës dhe duke realizuar me të majtën. Më pas, goli i dytë ka ardhur pas një pasimi të bukur. Ai shënoi me kokë.

Rangers fitoi 7:1, derisa futbollisti kuqezi la gjurmë në këtë ndeshje, duke dëshmuar aftësitë e tij edhe në Skoci.