Lajme

Tetori do të jetë muaj i ngrohtë në Zvicër

Temperatura ditën e hënë në Zvicër do të jenë rreth 25 gradë. Lokalisht termometri mund të ngjitet edhe në 27 gradë, shkruan 20minuten.

Ajri mbi rajonin e Alpeve është i thatë dhe, sipas “Weatherflash” nga MeteoNews, “jashtëzakonisht i ngrohtë për kohën e vitit”. Java e re nis me diell me pak mjegulla. Temperaturat kur ngriheni janë midis nëntë dhe 13 gradë.

Pasditja vazhdon me të njëjtin mot me diell dhe re të mbuluara. Merkuri ngrihet sërish në 23 deri në 27 gradë. Pra, tetori mbetet jashtëzakonisht i ngrohtë, përcjell albinfo.ch.