Botërori 2018

“The Independent”: Shaqiri dhe Xhaka ia sigurojnë fitoren Zvicrës dhe Kosovës

“Për Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin kjo ishte ndeshje mes Kosovës e Serbisë”, shkruan media angleze

E përditshmja e madhe angleze, “The Independent” ka shkruar se Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri nuk ia fituan lojën vetëm Zvicrës, por edhe Kosovës.

Siç shkruan e përditshmja angleze, zyrtarisht sonte luante Serbia me Zvicrën, por kjo ndeshje kishte diçka shumë më të madhe se veç ballafaqim mes këtyre dy shteteve, përcjell albinfo.ch.

“Për Granit Xhakën e Xherdan Shaqirin kjo ishte ndeshje mes Kosovës e Serbisë”, shkruan media angleze.

Gjithashtu “The Sun” shkruan se si yjet shqiptarë festuan me shqiponjë.

Kurse, Guardian e vlerëson këtë një tronditje që Shaqiri ja bëri Serbisë në fund të takimit.