Futboll

Tifozët të pakënaqur me futbollistin shqiptar

Arsenali ka pësuar humbje 2:3 nga Crystal Palace, duke marrë një goditje të madhe për të siguruar një vend në Ligën e Kampionëve.

Tifozët e Arsenalit kanë ‘shpërthyer’ nga Shkodran Mustafit, i cili gaboi në golin e dytë të shënuar nga mysafirët, përcjell albinfo.ch.

Kjo nuk ishte hera e parë që Mustafi gabon, dhe këtë sigurisht nuk mund ta pranojnë tifozët e Arsenalit.

Gjithsesi, në ndihmë i ka dalë trajneri Unai Emery. “Mund të flasim për lojtarët një nga një, por nganjëherë ata mund të luajnë shumë mirë, nganjëherë jo. Preferoj të flas për konsistencën këtë sezon. Mendoj se çdo lojtar po ndihmon dhe çdo lojtar po tregon paraqitje të mirë”, ka deklaruar Emery.

Reagimet në Twitter: