Lajme

Tornado në Gjermani, ka të plagosur dhe dëme ekonomike

Pothuajse 40 persona morën lëndime (Video)

Të premten një tornado goditi qytetin perëndimor të Gjermanisë Paderborn, njofton albinfo.ch.

Pothuajse 40 persona u plagosën, disa në gjendje të rëndë.

Një zëdhënës i policisë tha se tornado shkaktoi gjithashtu dëme të konsiderueshme.

Departamenti i zjarrfikësve të qytetit tha në Twitter se “38 persona të lënduar, përfshirë disa në gjendje të rëndë” ishin dërguar në spital. Policia tha se një person tani po luftonte për jetën, pas lëndimeve të rënda.

 


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI