Uncategorized

Triumfon FC Kosova

Skuadra shqiptare, FC Kosova e Cyrihut ka shënuar fitore kundër AC Taverne

Me një gol të shënuar në minutën e dhjetë nga Albert Buqaj, skuadra shqiptare FC Kosova mundi AC Taverne.

Ky ishte goli i vetëm që i solli fitoren dhe tri pikë skuadrës kuqezi, shkruan albinfo.ch.

Sfida u zhvillua në kuadër të javës së 13-të të Liga Classic Grupi 3.

FC Kosova e Cyrihut, pas 13 ndeshjeve, ka grumbulluar 17 pikë, duke u renditur në vendin e dhjetë, apo ka pesë fitore, dy barazime dhe gjashtë humbje.