Lajme

UEFA: Goli i Handërgjonajt, më i miri në Nations League

UEFA e ka zgjedhur si golin më të bukur të rundit atë të Florent Hadërgjonajt.

Kosova, në tetor luajti sfidat kundër Maqedonisë, Sllovenisë dhe mbrëmë kundër Greqisë.

Nga gjitha sfidat që u luajtën në play-off dhe në fazën e grupeve në Nations League, UEFA e vlerësoi atë të Florent Hadërgjonajt si më të mirin këtë rund.

Hadergjonaj këtë gol e shënoi në ndeshje kundër Maqedonisë së Veriut, të vlefshme për gjysmëfinalen e play-off në Ligën e Kombeve, ndeshje të cilën Kosova e humbi 2:1.