Futboll

Vendimi i UEFA-s për ndeshjen Belgjikë – Suedi

UEFA ka vendosur sot që ndeshja mes Belgjikës dhe Suedisë të regjistrohet me rezultat përfundimtar 1:1.

Kjo erdhi si rezultat që ndeshja mes Belgjikës dhe Suedisë, e vlefshme për kualifikimet e “Euro 2024”, u ndërpre pas pjesës së parë për shkak të sulmit në Bruksel, ku u vranë dy tifozë suedezë, teksa meqë ndeshja nuk do të ndikojë renditjen përfundimtare, shtëpia e futbollit evropian ka vendosur të regjistrohet me rezultatin që përfundoi pjesa e parë dhe të dyja ekipet të fitojnë nga një pikë.

Ndryshe, Belgjika e ka siguruar kualifikimin në Evropian, teksa Suedia nuk ka gjasa, përcjell albinfo.ch.