Lajme

Verona-Napoli, ndeshje e veçantë për Amir Rrahmanin

Rrahmani për herë të parë të martën mbrëma do të luajë kundër skuadrës së tij të ardhshme, Napolit.

Amir Rrahmani, 26-vjeçari nga Kosova, u transferua te Napoli në afatin kalimtar të janarit për 14 milionë euro plus 1.5 milionë bonuse.

Kapiteni i ‘Dardanëve’ nënshkroi kontratë pesëjeçare me ekipin e Gennaro Gattusos, që do të hyjë në fuqi nga sezoni i ardhshëm pasi qëndroi në formë huazimi te Verona deri në fund të sezonit aktual.

Të martën mbrëma do të përballen Verona-Napoli dhe s’ka asnjë dyshim se Rrahmani do t’i ketë ndjenjat e përziera.