Autotech

VIDEO: Si do të jenë iPhone-t e rinj

Të tre modelet pritet të përbëhen nga pasardhësi i iPhone 11

Duke supozuar se Apple është duke qëndruar në të njëjtën formulë si dy vitet e kaluara, më vonë gjatë vitit mund të presim që kompania të lansojë tre iPhone të rinj.

Falë ekipit së Mac Otakara, ata kanë arritur të marrin modelet e shtypura 3D të telefonave të ardhshëm të kompanisë.

Për ata që janë të panjohur me çështjen, të tre modelet pritet të përbëhen nga pasardhësi i iPhone 11 (i cili ishte pasardhësi i iPhone XR në 2018) që do të ketë një ekran LCD, së bashku me pasardhësit e iPhone 11 Pro dhe 11 Pro Max, të cilët do të vazhdojnë të përdorin ekranet OLED, transmeton TCH.

Sidoqoftë, ndryshe nga modelet e vitit të kaluar, modelet e këtij viti janë përfolur se i nënshtrohen një ridizajnimi të lehtë ku në vend të skajeve të lakuara / të rrumbullakosura, iPhonet e vitit 2020 thuhet se marrin disa tipare të dizajnit nga iPhone 4, përcjell albinfo.ch.

Siç mund ta shihni edhe në video, kjo do të thotë që ne mund të presim iPhone me skaje të drejta / të sheshta rreth trupit.