Lajme

Edona nga Zvicra shpallet “Miss Grand Kosova 2022”

Ajo do ta përfaqësoj Kosovën në garat internacionale për më të bukurën e botës

Edona Aliu është modelja shqiptare nga Zvicra, e cila mbrëmë ka “rrëmbyer” kurorën e “Miss Grand Kosova 2022”, si konkurrentja favorite për të përfaqësuar Kosovën në garat internacionale, shkruan albinfo.ch.

Ajo tani është pretendente edhe për fitimin e kurorës botërore, “Miss International World”.

Ajo është 26-vjeçare, e lindur dhe e rritur në Zvicër, por me dashuri të madhe për Kosovën.

Sharmi dhe delikatesa e saj e bëjnë të shquhet si modele. /Albinfo.ch

E bukura e Diasporës, “pushton” skenat e “Miss Universe Albania & Kosova”