Futboll

Xhaka harron problemet, i kthehet normalitetit

Ai i është kthyer formës së mirë.

Granit Xhaka si duket i ka lënë prapa problemet që e shoqëruan gjatë këtij sezoni, sidomos nën drejtimin e Emeryt.

Ylli shqiptar ka pasur probleme me tifozët, pasi është fishkëlluar gjatë një ndeshjeje kundër Crystal Palace.

Ardhja e Mikel Artetas e ka stabilizuar mesfushorin dhe tani i është rikthyer normalitetit dhe formës së mirë që e karakterizonte gjithmonë.

“Javët e kaluara kanë qenë shumë intensive. Bisedimet me trajnerin e ri ishin të shkëlqyera! Kushdo që më njeh, e di se unë gjithmonë e shtyj veten deri në kufi. Për klubin, tifozët dhe për familjen time! Le të ecim përpara Gunners“, ka shkruar Xhaka në Facebook, përcjell albinfo.ch.

The past few weeks have been very intense. Talks with the new coach were great! Anyone who knows me knows that I always push myself to the limit. For the club, the fans and for my family! let’s go gunners! #gx34 #gunners

Publiée par Granit Xhaka sur Lundi 24 février 2020