E-Diaspora

Yllka Neziri dhe Faruk Brahimi fitojnë në zgjedhjet lokale në Norvegji

Zgjedhjet lokale në Norvegji u zhvilluan më 9 shtator

Ministri i Shtetit për Diasporë në Shqipëri, Pandeli Majko, me anë të një statusi në Facebook ka njofuar se dy shqiptarë kanë fituar zgjedhjet lokale në Norvegji.

Sipas Majkos, Neziri do të jetë pjesë e kuvendit komunal në qytetin e Sandefjord, ndërsa Brahimi do të përfaqësojë shqiptarët në kuvendin komunal në qytetin e Sandnes.

Zgjedhjet lokale në Norvegji u zhvilluan më 9 shtator, shkruan Albinfo.ch.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI