Futboll

Young Boys mbrojnë titullin në Zvicër, 6 herë kampionë në 7 vjetët e fundit

Klubi i futbollit BSC Young Boys është kurorëzuar kampion i Zvicrës për herë të 17-të

Klubi bernez tashmë kishte një epërsi praktikisht të pakontestueshme ndaj rivalëve të tyre më të afërt, Luganos, por e përfundoi titullin me fitoren e një goli në minutën e 73-të nga qendërmbrojtësi Mohamed Camara.

Young Boys ka dominuar Superligën zvicerane kohët e fundit, duke fituar titullin gjashtë herë në shtatë sezonet e fundit, transmeton albinfo.ch.

Në ndeshjen e fundit fitoi ndaj Servette-s.

Vetëm Grasshopper Club Zurich, me 27 tituj, dhe Basel (20) kanë më shumë trofe.