Futboll

Zhegrova, më i miri i nëntorit në Zvicër

Futbollisti shqiptar është shpërblyer pas paraqitjeve të mira në Superligën zvicerane

Sulmuesi shqiptar, Edon Zhegrova, është shpallur lojtari i muajit nëntor në Superligën e Zvicrës.

Zhegrova ka fituar besimin e trajnerit dhe po aktivizohet rregullisht me Baselin.

Asistime, gola dhe paraqitje shumë mjaft pozitive kanë bërë që Zhegrova të shpallet lojtari i muajtit nëntor në Superligën zvicerane, përcjell albinfo.ch.

Momentalisht, Baseli ndodhet në vendin e dytë, një pikë më pak se Yong Boys që kryeson kampionatin.