Lajme

Zvicër: Burri vdes pasi futet nën autobus

Se çfarë e ka bërë burrin të futet nën makinë ende është e paqartë dhe se policia po vazhdon të hetoj rastin.

Në Baselstrasse afër sheshit të kazermave në Lucern ndodhi një aksident i rëndë të Premten pasdite. Siç thotë një reporter lexues, ai ishte në gjendje të vëzhgonte forca të shumta në terren nga tarraca e tij.

Policia e kantonit Lucern konfirmon operacionin. Sipas një deklarate, rreth orës 04:15, një burrë 68-vjeçar u fut nën autobus për arsye që janë ende të paqarta. Besohet se burri u kap nga boshti i pasëm i autobusit. Ai vdiq në vendin e aksidentit. Policia ka filluar hetimet.

Drejtuesi i autobusit, pasagjerët dhe dëshmitarët e tjerë të aksidentit u kujdesën nga një ekip i kujdesit. Bazelstrasse dhe dalja në autostradë Luzern-Zentrum në drejtim të Gütsch janë mbyllur deri në njoftimin e mëtejshëm, përcjell Albinfo.ch.