Lajme

Zvicra njeh më shumë vaksina kundër Covid

Për shkak të turizmit, Zvicra do të njohë edhe disa vaksina

Autoritetet gjithashtu thanë se për të mbështetur ekonominë dhe për të rritur turizmin, ata duan të zgjerojnë listën e vaksinave të kualifikueshme për një certifikatë zvicerane Covid, të përfshira ato të miratuara nga Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), transmeton albinfo.ch.

Kjo ka të bëjë kryesisht me vaksinat kineze Sinovac dhe Sinopharm.


LAJME INTERESANTE NGA INTERNETI