Futboll

Zvicra mposht Andorrën me rezultat 3-0, shënojnë Xhaka e Shaqiri

Në kuadër të kualifikimeve për “Euro 2024”, sonte në Sion është zhvilluar ndeshja mes Zvicrës dhe Andorrës, ku triumfoi Zvicra me rezultat 3-0.

Golin e parë e ka shënuar Itten në minutën e 49-të.

Kapiteni Granit Xhaka ka shënuar gol në minutën e 84-të i pasuar nga Xherdan Shaqiri.

Shaqiri ka shënuar gol në minutën e 92-të për rezultatin 3:0.