Futboll

Zvicra në epërsi, Mehmedi asiston dhe lëndohet

Zvicra është duke udhëhequr ndaj Irlandës

Nati është duke fituar ndaj Irlandës në kualifikimet për Evropianin 2020, shkruan albinfo.ch.

Golin e vetëm e ka shënuar Haris Seferoviq nga largësia, por që u asistua nga sulmuesi shqiptar Admir Mehmedi.

Seferoviq shënoi në minutën e 16-të. Mehmedi më pas u lëndua dhe u largua nga fusha.

Nga fillimi po luan edhe Granit Xhaka, që u ndëshkua me karton të verdhë. Momentalisht është minuta e 38-të.