Futboll

Zvicra në epërsi, shënon Shaqiri

Në kuadër të Grupit I kualifikues për “Euro 2024”, sonte po zhvillohet në St. Gallen ndeshja mes Zvicrës dhe Bjellorusisë.

Në minutën e 28-të të ndeshjes Zvicra ka kaluar në epërsi me golin e Xherdan Shaqirit, shkruan albinfo.ch.

Për Shaqirin është goli i 29-të në 117 ndeshje të zhvilluara.