Futboll

Zvicra perfekte ndaj Izraelit

Zvicra shënoi fitore të pastër ndaj Izraelit, me shifrat 3:0

Zvicra ka shënuar fitore bindëse ndaj Izraelit, me rezultat 3:0.

Zvicra kaloi në epërsi në minutën e 39-të me anë të Vargas. Nati vazhdoi me lojë të mirë dhe shumë shpejt në pjesën e dytë realizoi dy herë, shkruan albinfo.ch.

Ishte Amdoui i cili realizoi në minutën e 48-të, ndërsa Widmer shënoi për 3:0 në minutën e 52-të.

Zvicra kryeson grupin me gjashtë pikë në kualifikimet për Euro 2024, ku bën pjesë edhe Kosova.

https://gorilla.cdnja.co/v/0z/0Z2Lj.mp4?token=SVlFfvfsxbpgs9Zzjtlu4g&expires=1680036873

https://gorilla.cdnja.co/v/vb/VbdmX.mp4?token=B-s75kph8lewYpcXFkLuyg&expires=1680036873

https://gorilla.cdnja.co/v/w4/W4lW5.mp4?token=Cse87ROK-WJSIqwVOsbuPw&expires=1680036872